Mienie od kradzieży z włamaniem i rabunku

Co możemy ubezpieczyć?

W ramach tego ubezpieczenia możemy zapewnić ochronę ubezpieczeniową takim rodzajom mienia jak: rzeczowe składniki majątku obrotowego, środki trwałe, wartości pieniężne, niskoncenny majątek trwały ujęty w ewidencji pozabilansowej, mienie przekazane ubezpieczającemu na podstawie umowy w dzierżawę, leasing, do sprzedaży komisowej lub w celu wykonania usługi oraz mienie prywatne pracowników.

Pełny tekst ogólnych warunków ubezpieczenia mienia od ognia i innych żywiołów znajdziesz na stronie TUW-CUPRUM.

Od czego możemy się ubezpieczyć?

Ogólne warunki ubezpieczenia przewidują następujący zakres ochrony ubezpieczeniowej: kradzież z włamaniem dokonana lub usiłowana oraz rabunek dokonany lub usiłowany.

Co jest wyłączone z ubezpieczenia?

Ograniczenia odpowiedzialności TUW-CUPRUM zostały szczegółowo opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia w rozdziale OGRANICZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Czym jest kradzież z włamaniem?

Kradzież z włamaniem ma miejsce wówczas, gdy jej sprawca dokonał zaboru mienia z lokalu (pomieszczenia) zabezpieczonego co najmniej w sposób określony w § 5 ogólnych warunków ubezpieczenia, po usunięciu siłą zabezpieczenia lub otworzeniu wejścia podrobionym lub dopasowanym kluczem, lub innymi narzędziami albo kluczem oryginalnym, który zdobyto przez kradzież z włamaniem do innego lokalu lub w wyniku rabunku.

Co to jest rabunek?

Zabór mienia przy użyciu lub groźbie natychmiastowego użycia przemocy fizycznej na osobie, albo doprowadzeniu jej do stanu nieprzytomność i lub bezbronności. Za rabunek uważa się również zabór ubezpieczonego mienia dokonany w ten sposób, że sprawca przy zastosowaniu przemocy fizycznej lub groźby doprowadził do lokalu lub schowka objętego ubezpieczeniem osobę posiadającą klucz i zmusił ją do otworzenia albo sam je otworzył kluczami zrabowanymi. Przy ubezpieczeniu mienia od rabunku podczas przenoszenia lub przewożenia TUW-CUPRUM odpowiada również za szkodę w ubezpieczonym mieniu powstałą w związku z następującymi wydarzeniami, które uniemożliwiły osobie wykonującej transport ochronę powierzonego mienia: 1) nagła śmierć lub choroba tej osoby; 2) ciężkie uszkodzenie ciała tej osoby, wywołane nieszczęśliwym wypadkiem (za nieszczęśliwy wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w następstwie którego osoba, która uległa wypadkowi, niezależnie od swej woli, doznała uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarła.

Ubezpieczenie mienia od dewastacji

Umową ubezpieczenia mienia od dewastacji ubezpieczony jest lokal i znajdujące się w nim mienie od zniszczenia lub uszkodzenia wskutek aktów wandalizmu. Należy pamiętać, że ubezpieczenie mienia od dewastacji stanowi uzupełnienie pokrycia ubezpieczeniowego mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, a w przypadku budynków mienia od ognia i innych żywiołów.

Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia

Umowa ubezpieczenia szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia objęte są nieuszkodzone szyby i inne przedmioty szklane zamontowane lub zainstalowane na stałe, zgodnie z ich przeznaczeniem, będące stałym elementem, urządzeniem lub wyposażeniem budynków oraz lokali znajdujących się w posiadaniu ubezpieczającego, w miejscu określonym w umowie ubezpieczenia. Zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenie ubezpieczeniem tym mogą zostać objęte: szyby okienne i drzwiowe z wyłączeniem szyb w pojazdach i środkach transportu, oszklenie ścian i dachów, płyty szklane stanowiące składową część mebli, gablot reklamowych, kontuarów, stołów i lad sprzedażowych, przegrody ścienne osłony kontuarów, boksów i kabin, lustra wiszące, stojące i zamontowane na stałe, witraże, rurki neonowe, wykładziny szklane i kamienne, z wyłączeniem wykładzin ściennych i podłogowych.